У зв’язку зі спалахом коронавірусу карантин в Україні продовжили до 31 липня.

Експерти відзначають, що обмеження для людей віком 60+ можуть тривати навіть після закінчення карантину до моменту поки не буде винайдено ліки від коронавірусу.

З початку пандемії ми допомагаємо вразливим групам населення: людям 60+, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми, де батьки втратили роботу.

Панченко Ларисі Семенівні з прифронтової Мар’їнки 91 рік. Вона самотня, і пандемія вплинула на її емоційний стан, порушивши і без того ослаблене почуття безпеки і захищеності.

Ці щоденні новини про смерті і хвороби нависли наді мною, як велика чорна хмара. І без цього скрутно!  

Мало того, що стріляють невпинно шість років, рано вранці та вночі, взагалі нереально відпочивати – стрілянина нестерпна!  Крім цього, дуже складно жити самотньо в такому похилому віці!  Пересуватися проблемно- потрібно і в аптеку, і в магазин дістатися! 

Дякую вам, що привезли мені запас продуктів та мила – тепер хоча б про це мені не доведеться турбуватися!  Ваша допомога – це чудово, але було б ще краще, якби закінчилася ця страшна війна і карантин!  Хотілося б померти в спокої …»

За 4 місяці карантину, ми познайомилися з десятками людей похилого віку, які опинилися в ізоляції, і побачили, що головна проблема для них, крім того, що вони знаходяться в зоні ризику – це емоційний тиск, почуття страху і незахищеності.

Сучасність просуває ідею активного довголіття, адже якість життя літньої людини безпосередньо залежить від її залученості в соціальне життя, але пандемія перевернула все з ніг на голову.

Літнім людям, яким заборонили пересуватися в громадському транспорті, важко перебудувати свій спосіб життя і відмовитися від звичних активностей і щоденних ритуалів. Після спілкування з людьми похилого віку, яким ми доставляли допомогу за адресою проживання, самоізоляція викликає обурення, бунт.  Хтось боїться, панікує…

Неможливо ізолюватися від новин про коронавірус, тим більше, що кожна доросла людина може сама формувати своє інформаційне поле. Але стрес і паніка можуть нашкодити здоров’ю літніх людей ще більше, ніж коронавірус. Ми зустрічали людей, які вже під час пандемії пережили інсульт або інфаркт.

 Навчити літню людину не концентруватися на тривожних новинах, а наприклад, дивитися художні або документальні фільми – для цього потрібен інтернет. А таким виходити в інтернет самостійно складно.

 Запрошувати волонтера, щоб він прийшов і підключив інтернет, нелогічно і неправильно, адже той же волонтер може бути носієм коронавірусної інфекції. Однак сьогодні у літньої людини завжди є телефон – мобільний або стаціонарний.

Наші волонтери створили гарячу лінію для психологічної підтримки людей. Під час розмови вони запитують, як у літніх справи, цікавляться, чи потрібна їм якась підтримка.  Якщо людині потрібна допомога, вона може звернутися до нас, ми вносимо особу в базу даних і будемо час від часу телефонувати, підтримувати емоційно і матеріально (продуктами і гігієнічними наборами).

Ви також можете стати частиною нашої діяльності та долучити до цього своїх друзів.

Зробіть репост цієї статі на своїй сторінці в Фейсбук, або внесіть зручну суму на благодійність за посиланням https://donate.emmanuil.tv/sos_helpua_org

Анна Чабан, журналіст 

ДОПОМОГТИ

cards